Чому прогоряє глушник?

Чому прогоряє глушникДоволі часто, гортаючи сторінки автомобільних форумів, зокрема теми в яких обговорюються поломки вихлопної системи, можна зустріти схоже запитання: «лише недавно поміняв глушник, а він знову прогорів …». Цікаво те, що це, як виявляється, досить актуальна тема – чому глушник так скоро і часто прогоряє? В чому ж причина? Якщо для Вас ця тема також актуальна, або Ви просто автолюбитель і хочете, щоб Ваше авто прослужило Вам довго без поломок, то дана публікація буде Вам цікавою.

Прогорів глушник – причини

Поширена думка, що якщо прогорів глушник, то причину слід пошукати в самому автомобілі, а саме в роботі двигуна, мовляв, відпрацьовані гази з картера виходять з такою силою, що деформують глушник. Це не так, все набагато банальніше. Основна причина чому глушник скоро прогоряє – його якість, зокрема низька якість металу, з якого він виготовлений.

Запам’ятайте – глушник із неякісного металу – може прогоріти навіть на першій тисячі кілометрів його експлуатації. Найчастіше виною цьому відсутність будь-якої обробки металу з якого виготовлений неякісний глушник. Висновок – не купуйте глушники у непровірених місцях. Якщо ціна на глушник екстремально низька, то існує велика ймовірність, що це підробка, і така деталь не прослужить довго. Тому завжди слід купувати глушники лише у спеціалізованих магазинах.

Але, з якого би металу не був виготовлений глушник, потрібно розуміти, що це вузол, який найбільш піддатливий зовнішньому впливу та найменш захищений. Вплив зовнішнього середовища – дощ, сніг, сонце, агресивні хімічні сполуки, що попадають на глушник під час експлуатації, особливо у зимовий період – все це пришвидшує окислення металу, в наслідок чого глушник через деякий час прогоряє. А якщо авто зберігається на вулиці, а не в гаражі, то ці процеси проходять ще швидше.

Також неодноразово доведено, що якщо автомобіль експлуатується на невеликих відстанях і довго працює на холостих оборотах – то глушник в такій вихлопній системі швидше зношується і також прогоряє. Це відбувається в наслідок відсутності природного охолодження – обдуву повітрям під час руху, і перегрівання як глушника так і всієї вихлопної системи.

Ще одна причина чому прогоряє глушник – перепади температур. Особливо зимою, коли при низьких температурах в глушнику утворюється конденсат, а з нього вода, яка нищівно впливає на будь який метал.

Вплив зовнішнього середовища – дощ, сніг, сонце, агресивні хімічні сполуки, що попадають на глушник під час експлуатації, особливо у зимовий період – все це пришвидшує окислення металу, в наслідок чого глушник через деякий час прогоряє

Вплив зовнішнього середовища – дощ, сніг, сонце, агресивні хімічні сполуки, що попадають на глушник під час експлуатації, особливо у зимовий період – все це пришвидшує окислення металу, в наслідок чого глушник через деякий час прогоряє

Наслідки експлуатації автомобіля з прогорівшим глушником

Якщо Ви боїтеся серйозних наслідків для автомобіля від прогорівшого глушника – хочемо Вас заспокоїти – в принципі, жодних серйозних наслідків прогорівший глушник двигуну авто не принесе (звичайно, якщо не експлуатувати автомобіль з такою вихлопною системою протягом тривалого часу). Єдине чого слід очікувати – некомфортна їзда внаслідок підвищення звуку роботи двигуна і негативної реакції навколишніх автомобілістів і пішоходів на гучний вихлоп.

Як взнати чи прогорів глушник?

Найпростіший спосіб визначити чи прогорів глушник – по звуку. Якщо віднедавна звук автомобіля посилився, а при натисканні на педаль газу він стає ще голоснішим, то з впевненністю майже на сто відсотків можна говорити, що глушник прогорів.

Прогорів глушник – що робити?

Відповісти на таке, не просте запитання, ми можемо просто – все залежить від степені пошкодження. Якщо дірка на прогорівшому глушнику не велика, можна спробувати його відремонтувати. Як це зробити – читайте на нашому сайті.

Але, все таки, накращим рішенням у цій ситуації буде заміна глушника, оскільки всі роботи по «реанімації» прогорівшої деталі дадуть лише тимчасовий ефект. Але, купуючи новий глушник перереконайтесь, що він буде якісним.