Що таке прямоток? Плюси та мінуси.

Що таке прямоток? Плюси та мінуси.

Сьогодні, вже нікого зовсім не дивують автомобілі, що переміщаються по вулицях населених пунктів та за їх межами, з характерним басовитим звуком, рівень якого може досягати подекуди «захмарних висот». Нерідко такі автомобілі стають причиною гучних розбірок у дворах житлових будинків. Як правило, цим «грішать» автомобілі зарубіжних марок, якими керують відносно молоді водії, що прагнуть за всяку ціну виділитися з «сірої» маси автовласників.

Що таке прямоток?

Як неважко здогадатися – причиною незвичайного шуму є прямоточний глушник (спортивний глушник), який у середовищі автолюбителів зветься просто прямотоком. Обладнуються ним звичайні (стокові) автомобілі в результаті виконаних з ними певних маніпуляцій. Потрібно зазначити, що раніше, для того, щоб автомобіль тішив свого власника «благородним» бурчанням або гучним гарчанням, в нього потрібно було вкласти не менше 2500 доларів США, але тепер, коли на українському ринку з’явилися багато якісних та, що важливо – не дорогих торгових марок, купити спортивний глушник стало набагато простіше та дешевше.

Прийшов час і для відповіді на питання: «Що таке прямоток?». Фахівці визначають, що прямоточний глушник  – це окремий елемент, що вбудований у вихлопну систему автомобіля та який дозволяє переміщати продукти згоряння, які видаляються з двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) по максимально прямому каналу.

Зовні прямоток виглядає як «велика» труба, що має плавні вигини та мінімальну кількість стиків. А ось шумопоглиначі, а часто і каталізатор (очищувач газів від шкідливих домішок) в доопрацьованій системі випуску відсутні, що і призводить до певних проблем не тільки при поїздках, але і при проходженні чергового технічного огляду.

Зовні прямоток виглядає як «велика» труба, що має плавні вигини та мінімальну кількість стиків
Зовні прямоток виглядає як «велика» труба, що має плавні вигини та мінімальну кількість стиків

Про плавні вигини ти малу кількість стиків говорилося вище не дарма. Саме така конструкція прямоточного глушника, встановленого професіоналами, саме професіоналами, дозволяє до 15 відсотків збільшити потужність двигуна. Це пояснюється зниженням опору руху вихлопних газів по каналу, на що витрачається певна частина кінських сил, наявних у двигуна.

Дізнавшись, що таке прямоток і для чого він служить, не слід відразу ж братися за його встановлення на своєму автомобілі. Особливо згубно може позначитися такий тюнінг на «залізному коні» при самостійному його доопрацюванні. Процес цей досить трудомісткий та вимагає внесення змін у всю вихлопну систему, включаючи також і випускний колектор. Поява на автомобілі нештатного прямоточного глушника призводить і до необхідності перенастроювання його паливної системи, що неможливо здійснити без спеціального обладнання.

Так для чого ж потрібен прямоточний глушник на звичайних автомобілях? Хтось йде на чималі витрати заради специфічного звуку, інші бачать в цьому спосіб збільшення потужності двигуна, що дозволяє ефектно вигравати в гонках на певні дистанції, які стали досить популярними, та отримали назву «драг-рейсинг».

Плюси та мінуси встановлення прямотока

Як і будь-яке нововведення, прямоток має як плюси, так і мінуси, про що і буде сказано нижче. Головні переваги були відзначені в попередньому абзаці. До них можна додати збільшення терміну служби всієї вихлопної системи, навантаження на яку прямоток, виготовлений з більш якісних матеріалів, знижує.

На жаль, негативних моментів прямоточний глушник має теж чимало.

  • По-перше, це високий рівень шуму, що видає працюючий двигун.
  • По-друге, проблеми можуть виникнути у власника вдосконаленого автомобіля через підвищений рівень вмісту шкідливих домішок у вихлопних газах.
  • По-третє, прямоточний глушник значно знижує кліренс транспортного засобу, що обмежує його прохідність.
  • По-четверте, «велика» та майже пряма труба, в яку перетворюється вихлопна система після тюнінгу, дає доступ холодному повітрю прямо в двигун, що створює додаткові проблеми в холодну пору року.
  • По-п’яте, при виході з ладу одного з встановлених при доопрацюванні конкретного автомобіля елементів системи вихлопу можна на тривалий час позбутися засобу пересування, оскільки, для заміни деталі знадобиться час.

На закінчення можна відзначити, що установка прямоточного глушника повинна проводиться на спеціалізованих СТО. Тільки так Ви зможете бути на 100% впевнені, що установка спортивного глушника позитивно відіб’ється на вихлопній системі Вашого автомобіля.